| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Connection Type | Threaded/Flanged |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Degree Of Protection | IP66 |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| 측정 된 미디어 | 액체 |
|---|---|
| 아날로그 출력 | 4 ... 20 MA |
| 크기 | 1/2-4 인치 |
| 주택 자료 | 알루미늄, 스테인리스 스틸 |
| 힘 | 0.2-2.2kw |
| 진입 보호 | IP65 |
|---|---|
| 전원공급장치 | 17.5-45V DC |
| 습식 재료 | 316L 스테인레스 스틸 |
| 주변 온도 | -40°C ~ 85°C; -20°C ~ 70°C(LCD 포함) |
| 출력 신호 | 4-20mA DC + HART 프로토콜 |
| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Nominal Diameter | DN15–DN600 (½″–24″) |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Test Hole | 4 Holes |
|---|---|
| Mounting | Flanges, Threads, Various Antennae |
| Power Consumption | ≤8W |
| Housing Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Power | 0.2-2.2KW |
| Communication Interface | Depends On Specific Instrument |
|---|---|
| Material | Stainless Steel, Aluminum, Etc. |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Rated Temperature | -40~200℃ |
| Temperature Accuracy | ±0.5 OC |
| Leakage Rating | ANSI Class IV-VI |
|---|---|
| Mounting | Flanges, Threads, Various Antennae |
| Rated Temperature | -40~200℃ |
| Display Type | LCD Or LED Display |
| Temperature Accuracy | ±0.5 OC |
| Product name | pressure transmitter 3051 differential pressure transmitter |
|---|---|
| Brand | ROSEMENT |
| Model | 3051 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve style | pressure transmitter |
| 보증 | 최고 5까지 년 제한 보증 |
|---|---|
| 레인지다운 | 최고 100:1 |
| 측정 범위 | 최고 800까지 표준 평방 인치 당 폰드 (55,7개 바) 계기 |
| 통신 프로토콜 | 4-20 mA 수사슴 |
| 과정 습식 소재 | SST는 기계적으로 닦이고 Ra < 15에 전자연마한 316L |
| 보증 | 최고 5까지 년 제한 보증 |
|---|---|
| 레인지다운 | 최고 40:1 |
| 측정 범위 | 최고 20,000까지 표준 평방 인치 당 폰드 (1379개 바)은 계기를 밀봉했습니다 |
| 통신 프로토콜 | 4-20 mA 수사슴 |
| 과정 습식 소재 | 316L SST, 불순물 C-276 |